Op naar het Portugal, het land van traditie en kleurrijke folklore. Ontdek de rijke geschiedenis in onder meer de universiteitsstad Coimbra en de bedevaartsplaats Fátima. Bewonder religieuze kunstuitingen in Braga en Alcobaça en geniet van de wijnen in één van de vele portkelders van Porto. Uiteraard ontbreekt ook de hoofdstad Lissabon niet met de kenmerkende kleurrijke trams . Ook bezoek je UNESCO Werelderfgoedstad Sintra. Een sprookjesdorp met eindeloos veel kastelen en paleizen.
Je vliegt van Amsterdam naar Porto. Na je aankomst is het tijd voor een tour door Porto. Deze tweede stad van Portugal geniet vooral bekendheid door de heerlijke portwijn. De stad is modern, maar het verleden is duidelijk aanwezig. Het historische centrum behoort zelfs tot het Werelderfgoed van de UNESCO. Bezoek de oude volkswijk Ribeira, met wapperend wasgoed, gevels met tegeltjes en smalle, steile steegjes. Geniet van het leven van alledag en proef de sfeer van het rijke verleden. Rond de kathedraal vind je tal van historische monumenten en in de Cordoaria-tuinen is het goed toeven. Zo leer je de stad gelijk goed kennen. Je verblijft de komende drie nachten in Porto.
hotelinformatie: Overnachting in Holiday Inn Express Porto Boavista*** in Porto
Vandaag een vrije dag in Porto. Ontdek de stad verder op je eigen tempo. Vandaag is ook de uitgelezen dag om meer te weten te komen over de kenmerkende portwijn. Er zijn ook tal van musea, waaronder Museu do Vinho do Porto, waar je alles te weten komt over het productieproces van portwijn. En waar je uiteraard ook aan een proeverij mag deelnemen. Ook in de tientallen porthuizen, waaronder Taylors, Ferreira, Porto Sandeman, Osborne en Caves Ramos Pinto, kun je terecht voor rondleidingen en proeverijen. Typerend voor Portugal, en dus ook voor Porto, zijn de vele ‘azujelos’, kleurrijke tegeltjes waar verhalen staan afgebeeld. Ze zijn onder meer te bewonderen bij station de S. Bento. Een aanrader! Ook voor winkelliefhebbers is Porto een ideale stad: shop in chique boetieks en nostalgische winkels. Ook de kleurrijke markt 'do Bolhão' en het CRAT – Centro Regional de Artes Tradicionais – bieden volop winkelvermaak. Porto laat zich overigens misschien nog wel het beste bekijken vanaf een bootje op de Douro rivier, rijk aan schitterende bruggen. Een wandelingetje langs de kade van de rivier mag eigenlijk niet ontbreken!
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Holiday Inn Express Porto Boavista*** in Porto
Je vertrekt naar Braga, de kerkelijke hoofdstad van Portugal met zijn rijke religieuze erfgoed. Deze historische stad staat bekend om zijn prachtige kerken en barokke architectuur. Het absolute hoogtepunt ligt in het oosten van de stad. Hier prijkt boven op een weelderige boshelling het indrukwekkende heiligdom van Bom Jesus do Monte. De monumentale trap met 577 treden leidt je naar deze prachtige bedevaartsplaats. Onderweg passeer je verschillende kapellen die het lijdensverhaal van Christus uitbeelden. Eenmaal boven word je beloond met een adembenemend uitzicht over de omgeving. Vervolgens bezoek je Guimarães, vaak beschouwd als de geboorteplaats van Portugal. In deze historische stad verken je het imposante middeleeuwse kasteel waar in 1109 de eerste koning van Portugal, Alfonso Henriques, ter wereld kwam. De goed bewaarde oude binnenstad staat niet voor niets op de UNESCO Werelderfgoedlijst. Dwaal door de smalle straatjes en geniet van de authentieke Portugese sfeer.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Holiday Inn Express Porto Boavista*** in Porto
Nederlands sprekende gidsen
Goed georganisseer. Voor iedereen wat wils. Reisbegeleider was goed wist veel te vertellen over het land en geschiedenis. Chauffeur was goed reed rustig
Alleen jammer dat we op sommige momenten weinig tijd hadden voor dingennbezichtigen. Het idee om advies te geven om een lunch pakket mee te geven want lunchen kost veel tijd.
Goeie ,bekwame en behulpzame chauffeur.
Tonnie is een zeer bekwame gids, weet veel en verteld ook veel leuke weetjes. Zeker niet opdringerig maar is er als je haar nodig hebt. Hotels over het algemeen goed jammer dat er maar 1 hotel een zwembad had. Zeker na een vermoeiende dag is dat heerlijk om te ontspannen
Alles was prima geregeld. Het enige hotel dat wat tegen viel was het hotel in Fatima. Het buffet was koud en slecht. En geen bar op zondagavond.
Leuke rondreis, erg genoten, groep was niet al te groot, ruimte genoeg in de bus wat erg prettig was.
Leuke en goede ervaren reisleider...had veel kennis over het land en was zelf ook heel geïnteresseerd.
Bij deze rondreis was de lunch en diner niet inbegrepen wat wij erg prettig vonden en kan je zelf je gang gaan, we spraken gewoon weer een tijd af en dat werkte prima.
Ook ervaren ...