Welkom aan boord van de Celebrity Ascent! Dit schip is een van de nieuwste in de vloot van Celebrity Cruises en zal je met vertrek vanuit Civitavecchia rondvaren door de Oostelijke Middellandse Zee. Met als eerste stop de diamand van Kreta, Chania. Dit kleurrijke havenstadje is het bezoeken zeker waard. Daarna volgt een ontspannen dag op zee en wordt er koers gezet naar Kusadasi, een charmante Turkse kustplaats die toegang biedt tot de oude ruïnes van Efeze. Ook wordt de bestemming Istanbul aangedaan waar het schip 's nachts in de haven blijft liggen, je hebt dus 2 dagen om deze interessante maar ook enorme stad te ontdekken. De Griekse eilanden Santorini en Mykonos mogen ook niet ontbreken aan deze cruise. En voordat je terugkeert in Civitavecchia zal Napels als laatste bestemming worden aangedaan tijdens deze cruise. Aan boord zal het je ook niks ontbreken met heuse onvergetelijke culinaire ervaringen en shows die je op het schip beleeft.
Algemeen
Algemeen
Reisduur is 12 dagen (11 nachten)
Zeecruise
Verzorging
Verzorging
Volpension
Belangrijke informatie
Belangrijke informatie
We adviseren sterk om te reizen met een paspoort dat na thuiskomst nog minimaal 6 maanden geldig is, ook als je cruise geen landen bezoekt waar een paspoort verplicht is. Dit heeft te maken met de kleine kans dat het schip van de geplande route moet uitwijken
Eventuele uitgaven aan boord betaal je met je boordpas. Deze boordpas is tevens de sleutel van je hut en vormt je toegangsbewijs tot het schip
Griekenland voert een verplichte cruisebelasting in voor alle passagiers die van boord gaan in een Griekse haven. De heffing geldt voor alle leeftijden en ook bij ontscheping aan het einde van de cruise. De rederij int deze belasting namens de Griekse overheid en voegt het bedrag automatisch toe aan de boordrekening. Wanneer je niet van boord gaat, worden er geen kosten in rekening gebracht. Vanaf 21 juli 2025 t/m 30 september 2025: €20 p.p. voor Mykonos en Santorini en €5 p.p. voor alle overige Griekse havens. Vanaf 1 oktober t/m 31 oktober 2025 en 1 april 2026 t/m 31 mei 2026: €12 p.p. voor Mykonos en Santorini en €3 p.p. voor alle overige Griekse havens. Van 1 november 2025 t/m 31 maart 2026: €4 p.p. voor Mykonos en Santorini en €1 p.p. voor alle overige Griekse havens
De valuta aan boord is US Dollar
De voertaal aan boord is Engels
De rederij berekent verplichte fooien, die je aan boord betaalt. De kosten van de verplichte fooien zie je terug onder 'Jouw Keuze', zodat je bij je boeking precies weet waar je aan toe bent.
Tijdens het diner geldt een dresscode; mannen graag in lange broek
Let op: tijdens deze cruise zijn er 1 of meerdere havens waarbij het schip voor de kust voor anker zal gaan en word je met een tenderboot aan wal gebracht. Deze tenderboot is mogelijk niet geschikt voor mensen die slecht ter been zijn
Rederijen bieden diverse mogelijkheden voor personen met beperkte mobiliteit. Neem hiervoor contact op met één van onze reisadviseurs
Het wordt zwangere vrouwen aangeraden een arts te raadplegen voor zij een reis ondernemen, ongeacht het stadium waarin de zwangerschap zich bevindt. Vrouwen die op de einddatum van de cruise 24 weken of langer zwanger zijn, worden niet geaccepteerd door de rederij. Vrouwen die tot 23 weken zwanger zijn op het moment van inscheping moeten een medische verklaring overhandigen waaruit blijkt dat zij in staat zijn om te reizen
Inbegrepen
Inbegrepen
Retourvlucht Amsterdam - Rome met KLM (bij pakketreis)
Handbagage (bij pakketreis)
Transfers (bij pakketreis)
11 nachten cruise
Niet Inbegrepen (ter plaatse betalen)
Niet Inbegrepen (ter plaatse betalen)
Verplicht
Verplichte fooien aan boord; €17 p.p.p.n bij verblijf in binnen, buiten of balkonhut, €18 p.p.p.n bij verblijf in concierge of aqua klasse hut of bij verblijf in suite €22 p.p.p.n. Let op: kosten worden meegerekend in totaalprijs maar betaal je ter plaatse
Cruisebelasting Griekse Havens
Niet verplicht
Voor de specialiteitenrestaurants betaal je een toeslag
De beschikbaarheid van de getoonde hutten is afhankelijk van je reisgezelschap en de gewenste vertrekdatum. De afbeeldingen geven een indicatie van het huttype, naast de inrichting kan ook het uitzicht afwijken.
Kies huttype
Binnenhut Deluxe cat. DI
Binnenhut Deluxe cat. DI
Airconditioning, Douche, Zitje, Föhn, Geen Raam, Kluisje, Telefoon, Televisie, Toilet
Geen Balkon
Aantal personen max. 2 personen
Grootte hut 18 m2
Bereikbaar met lift Ja
Ligging hut Dek 3,7,8,9,10, 11 en 12
Mindervalide hut Op aanvraag
Binnenhut cat. I2
Binnenhut cat. I2
Airconditioning, Douche, Zitje, Föhn, Geen Raam, Kluisje, Telefoon, Televisie, Toilet
Chania, de diamant van Kreta, ligt in het noordwesten van Kreta. Men noemt de stad een diamant door de manier waarop het oude stadsgedeelte met het nieuwe gedeelte is samengesmolten. Het oude stadsgedeelte heeft een schilderachtige uitstraling doordat het rond de Venetiaanse haven ligt. Ten oosten van de haven ligt de wijk Kastelli. Dit is de oudste wijk, hier zijn veel opgravingen te zien. Minder toeristisch maar daarom niet minder interessant zijn de wijken Splantzia en Chiones. Hier bevinden zich bijzondere kerken en moderne Griekse taveernes. Chania is een ideale stad om te voet te verkennen!
Dag Kusadasi, Emphesus (Turkije):
Kusadasi is uitgegroeid tot één van de grootste en meest bruisende steden in West-Turkije. Met het winkelaanbod heeft deze stad veel te bieden. Bezoek de Orient en Grand Bazaar, hier wordt voornamelijk goud en leer verkocht. Wandel door het oude centrum en ontdek de vele smalle straatjes vol met souvenirs en kledingwinkels. Het culinaire aanbod kan ook niet achterblijven. Strijk neer bij één van de gezellige restaurants met prachtig uitzicht op de jachthaven. Geniet van het af en aan van diverse (cruise) schepen of ga heerlijk picknicken op ‘Ladies Beach’, het bekendste strand van Kusadasi. Een bezienswaardigheid in de buurt welke je zeker niet mag missen is Pamukkale. Het aanzicht van deze stad is een erkend natuurwonder. Door de toestroom van warm water worden grote hoeveelheden kalk afgezet. De kalk hoopt zich op en creëert heerlijke warmwaterbronnen.
Dag Istanbul (Turkije):
De unieke ligging in zowel de Europese als de Aziatische wereld, beide continenten slechts gescheiden door de Bosporus, geeft Istanbul zowel een westerse als oosterse 'duizend-en-één-nacht' sfeer. Kerken, moskeeën, paleizen, kleur- en geurrijke bazaars, de beroemde hangbrug over de Bosporus, de Blauwe Moskee, het prachtige Topkapi paleis en de eeuwenoude en oersterke Aya Sofia... een heerlijke smeltkroes van oude culturen!
Dag Santorini (Griekenland):
Santorini is een bijzonder Grieks eiland en het wordt dan ook vaak als een absoluut wonder beschouwd. Na een vulkaanuitbarsting in 1500 voor Christus zijn er meerdere eilandjes ontstaan, waaronder Santorini. Het eiland staat natuurlijk vooral bekend om de witte huisjes met blauwe koepels, maar het heeft nog veel meer dan dat te bieden! Bezoek bijvoorbeeld Akrotiri, een dorp wat ook wel het ‘Griekse Pompeii’ wordt genoemd. Nog geen vijftig jaar terug zijn hier zeer oude ruïnes gevonden. Ook in de plaats Thira vind je bijzondere ontdekkingen uit de 8e eeuw voor Christus. Voor wie lekker wil relaxen, zijn er overal langs de kust stranden te vinden. Door de vulkaanuitbarstingen in het verleden zijn het zand en de kiezels grotendeels donker van kleur. Tevens barst Santorini van de gezellige restaurants met terrasjes waar genoten kan worden van lokale gerechten. Let op: bij deze bestemming zal het schip voor de kust voor anker gaan en word je met een tenderboot aan wal gebracht. Deze tenderboot is mogelijk niet geschikt voor mensen die slecht ter been zijn.
Dag Mykonos (Griekenland):
Zon, zee en strand: je vindt het allemaal op het Griekse eiland Mykonos. Dit kleine, maar mondaine eiland telt maar liefst meer dan 800 verschillende kapelletjes en kerkjes. Een kleur die je op dit eiland veel zal tegenkomen is wit. De inwoners van het eiland zijn gek op het contrast van wit met felle kleuren. Hoe witter het gebouw, het huis of de kerk, hoe beter. Op zo’n 2,5 kilometer afstand van Mykonos bevindt zich Delos, een klein onbewoond eiland. Dit eiland is een van de belangrijkste archeologische vindplaatsen van Griekenland. Je vindt hier resten van monumenten uit 300 voor Christus! Mykonos-stad, de hoofdplaats van het eiland, is een romantische stad. Wandel door de nauwe straatjes, steegjes en gezellige pleintjes. Tevens vind je hier de beroemde windmolens met rieten daken. Let op: bij deze bestemming zal het schip voor de kust voor anker gaan en word je met een tenderboot aan wal gebracht. Deze tenderboot is mogelijk niet geschikt voor mensen die slecht ter been zijn.
Dag Napels (Italië):
Wie Napels beter leert kennen, zal versteld staan van de schoonheid van deze stad. Napels heeft een prachtig historisch centrum met indrukwekkende paleizen en bijzondere volkswijkjes, waar je kennismaakt met het echte Italië. Het historische centrum van Napels is een aaneenschakeling van oude gebouwen, mooie kerken en barokke stadspaleizen. Vanuit Napels kun je ook een bezoek brengen aan Pompeii of de vulkaan Vesuvius.
Dag 1 t/m 12: Belangrijk
Vaarschema's en vaartijden zijn altijd onder voorbehoud van wijzigingen. Informatie m.b.t. excursies is onder voorbehoud van wijzigingen. Excursies aan boord zijn facultatief. Bij het boeken van de cruise ontvang je het reserveringsnummer van de cruiserederij. Hiermee kun je online via de website van de cruise-rederij excursies reserveren. Betalingen van deze excursies geschieden rechtstreeks aan de rederij of aan boord. Excursies kunnen niet via de website van TUI worden gereserveerd.