Ontdek de hoogtepunten van Ecuador, één van de kleinste Andeslanden, maar zeer groots in diversiteit. De reiservaringen zijn talrijk en onvergetelijk; van sfeerproeven op de markt van Otavalo tot het bewonderen van de besneeuwde vulkaantoppen. Wandel door nevelwouden en oude, kleurrijke stadjes, overnachten in een inheems Andesdorpje en tochten per kano en trein. Je eindigt de reis met een uniek bezoek aan de Galapagos eilanden, ook wel de ‘betoverende eilanden’ genoemd. Deze archipel, bestaande uit 13 vulkaaneilanden, bezit een ongelooflijk diverse flora en fauna. Een zeer kostbaar ecosysteem. Een waar avontuur rond de evenaar!
Je vliegt vandaag naar de luchthaven van Quito. Na aankomst wordt je opgehaald door de gids en volgt de transfer naar je hotel. Quito is de hoofdstad van Ecuador en heeft een bijzondere ligging aan de voet van de Andes. De hoofdstad ligt op 2850 meter hoogte en is de hoogste hoofdstad ter wereld. Het historische centrum is een van de grootste, minst gewijzigde en best bewaarde in Amerika. Én het was de eerste plaats die door UNESCO uitgeroepen werd tot Werelderfgoed.
hotelinformatie: Overnachting in Hotel Vieja Cuba*** of Kitu Hotel*** (t/m december 2025) of Ikala Quito Hotel*** (vanaf januari 2026) in Quito
Na het ontbijt begin je met een stadswandeling langs de hoogtepunten in het oude centrum van Quito. Je bezoekt onder andere het Onafhankelijkheidsplein en het presidentieel paleis Carondelet. De kerk La Compañia de Jesús betovert je met haar vergulde interieur. Een prachtig voorbeeld van Latijns-Amerikaanse barok. Chocolade liefhebbers opgelet. Je leert over de geschiedenis van cacao en sluit dit af met een verrukkelijke proeverij. Je eindigt de tour op de Panecillo-heuvel met een adembenemend uitzicht over Quito. Daarna bezoek je de evenaar bij het Inti Ñan Solar Museum, waar je letterlijk tussen twee hemisferen staat. De dag eindigt met een transfer naar Mindo.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Biohostel*** (t/m december 2025) of Sisakuna Lodge*** of Grand Hotel Mindo*** (vanaf januari 2026) in Mindo
In de ochtend heb je de mogelijkheid om vele vogelsoorten te ontdekken in de bossen van Mindo. De paradijselijke vallei van Mindo staat bekend als een van de beste plekken ter wereld om vogelsoorten te spotten, waaronder kolibries, toekans en de rode rotshaan. Andere optionele activiteiten zijn een wandeling naar de watervallen, bezoek aan een vlinderboerderij, een canopy tour of een excursie per rubberband de rivier af. In het begin van de middag reis je naar het prachtige Otavalo. Heerlijk ontspannen of ontmoet de lokale inwoners van de inheemse gemeenschap.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in El Indio Inn*** of Hotel Doña Esther*** in Otavalo
Zeer gevarieerde en vele ervaringen
Lees meerDe hotels waren goed de chauffeur Nelson heel erg aardig en professioneel, hij reed erg goed en altijd vriendelijk en rustig. Onze gids Nella was fantastisch! Ze wist heel veel en hielp ook mensen van de groep als er iets was. Het was een prachtige reis en mooie omgeving, ik heb zo genoten van deze reis! Het paardrijden, de Ecuadoreaanse sauna en de massage na de jungle zijn een echte aanrader!
Lees meerPrachtige reis, overweldigend mooie reis door de Andes, mooie beleving door de Amazone, de cultuur van de inheemsen. Zeer betrokken gids, die ons meenam in de gebruiken van de inheemse bevolking en uitstekende chauffeur! Heb mij geen moment onveilig gevoeld tussen de hoge bergen. Jammer dat we niet meer van Quito en Guayaquil hebben gezien. Galapagos prachtig maar minstens 1 dag tekort. Had Isabel...
Lees meerZeer tevreden over de reis. Ecuador voldeed aan de verwachtingen. Een tussenstop in Guayaquil is niet nodig. Breng in plaats daarvan nog een dag door in Quito en de Galapagoseilanden.
Lees meerSommige eenpersoonskamers onder de maat. Ook de verdeling van extra faciliteiten zoals bad, balkon januari oneerlijk verdeeld
Lees meer