Ondek op eigen tempo het Monaco van de Balkan, Montenegro. Stap terug in de Montenegrijnse geschiedenis in het Lovcen gebergte. Breng onderweg naar uiterste zuidoosten een historisch bezoek aan het middeleeuwse stadje Stari Bar. Een niet te missen highlight is toch zeker wel het kunstmatige eiland 'Gospa od Skrpelja'. Het eiland is ontstaan door het laten zinken van oude en soms ingevorderde schepen geladen met rotsen. Geniet van het vele natuurlijke schoon en de vissersdorpjes die overal aan de kust van de Adriatische zee liggen. Pak ook zeker de rust op een van de prachtige zandstranden met een oosterse uitstraling. Ontdek de hoogtepunten van de Balkan.
Je vliegt van Amsterdam naar Dubrovnik. Na aankomst neemt je de huurauto in ontvangst en rijd je naar het eerste hotel in Herceg Novi waar je de eerste twee nachten verblijft. De rest van de dag is ter vrije besteding. Leuk om de omgeving alvast te leren kennen.
hotelinformatie: Overnachting in Mianiko Apartments **** in Herceg Novi
Vandaag kun je een bezoek brengen aan Dubrovnik in Kroatië. De oude stad van Dubrovnik is de grootste toeristische trekpleister van de Zuid-Dalmatische kust. Door haar cultuurhistorische waarde staat de oude stad op de UNESCO werelderfgoedlijst. De hoofdstraat van deze stad is de Stradun. Aan de westelijke stadspoort vind je hier de fontein van Onofrio en aan de oostkant het Lužplein met het beeld van Orlando. De oude stadskern is rijk aan paleizen, kerken, kloosters en musea.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Mianiko Apartments **** in Herceg Novi
's Ochtends breng je een bezoek aan het Lovcen gebergte waarna je via een prachtige bergweg naar het indrukwekkende mausoleum van Petar II Njegos-Petrovic rijdt. Onderweg maak je een stop bij het punt van Krstac. Vanaf hier heb je een adembenemend uitzicht op de oude stad van Kotor. Na het onderdompelen in de geschiedenis van dit mausoleum vertrek je naar Virpazar met onderweg een bezoek aan Cetinje. Dit was tot 1946 de hoofdstad van Montenegro, daarna werd Podgorica de nieuwe hoofdstad. Cetinje staat bekend als de thuisbasis van de meest indrukwekkende musea van het land. Het centrum bestaat uit een aantal gebouwen, zoals de barokke paleizen die nog toebehoren aan de familie Petrovic Njegos. De volgende overnachting is in Virpazar aan het Skadarmeer. Dit is het grootste meer op het Balkan-schiereiland, met zoet water en een van de grootste nationale parken in Montenegro. Het is beroemd om zijn diversiteit aan flora en fauna.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Eco Resort & Winery Cermeniza **** in Virpazar