Ontdek het historische Andalusië tijdens deze 8-daagse rondreis door het zuiden van Spanje. Maak kennis met de rijke cultuur, indrukwekkende architectuur en adembenemende landschappen. Moorse invloeden zijn onmiskenbaar aanwezig en dat geeft de regio een eigen flair. Andalusië is een van de meest veelzijdige streken van het land. Geniet van het zonnige klimaat en overheerlijke tapas in de historische steden Sevilla, Córdoba en Granada. Verheug je ook op een kennismaking met ‘los Andaluzes’, de vriendelijke en trotse inwoners van Andalusië.
Koffers gepakt, fototoestel op zak en je Spaans woordenboek bij de hand? Vamos… op naar Andalusië. Vlieg naar het Zuid-Spaanse Málaga, op de luchthaven maak je kennis met je gids. waarna je na een korte transfer aankomt in je hotel nabij of in Antequera voor de eerste overnachting. Heb je een vroege vlucht dan ga je eerst Málaga verkennen voordat je naar het hotel wordt gebracht.
hotelinformatie: Overnachting in Hotel La Sierra*** nabij Antequera of Antequera Hills**** in Antequera
Je begint de dag met een bezoek aan het schilderachtige Ronda, dat dankzij zijn hoge ligging één van de laatste steden was waar de moren het voor het zeggen hadden. Slenterend door de nauwe klinkerstraten krijg je al gauw een idee wat je tijdens deze reis nog meer aan Moorse bouwkunst te wachten staat. Veruit de bekendste bezienswaardigheid is de beroemde Puente Nuevo, het 18e-eeuwse bouwwerk dat de 100 meter diepe kloof tussen de oude en de nieuwe stad overbrugt. Benieuwd naar het typische uitzichtpunt dat op vele ansichtkaarten te vinden is? Vanaf de lager gelegen Puente Viejo heb je een schitterend zicht op de Puente Nuevo. En dan, op naar Jerez de la Frontera, beroemd vanwege de paardendressuur, de vurige flamencodans die in deze omgeving is ontstaan en natuurlijk de sherry. Een bezoek en rondleiding in één van de authentieke lokale bodega’s mag daarom ook niet ontbreken. En sherry proeven ook niet, salud. De eindstop vandaag is Sevilla waar je twee nachten slaapt.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Hotel M.A. Congresos**** in Sevilla of TRH La Motilla**** nabij Sevilla
Tijd voor bruisend Sevilla. Ontdek vandaag de stad die gesticht werd door Julius Caesar. Na de overheersing van de islamitische Moren werd het de hoofdstad van het nieuwe christelijke Spanje. Tijdens de stadstour neemt de gids je mee naar een aantal iconische plaatsen. Vanuit het romantische Maria Luisa Park wandel je tussen de sinaasappelbomen naar het magische en overweldigende Plaza de España. Onderaan de gebouwen vind je beschilderde tafeltableaus waarop de Spaanse provincies staan afgebeeld terwijl de vier bruggen de oude Spaanse koninkrijken symboliseren. Wandel daarna door de oude joodse wijk Santa Cruz, een prettige wirwar van patio’s en smalle straatjes. Centraal in deze wijk staat de immense Santa Maria kathedraal met de Giralda, één van de grootste kerken ter wereld die je gaat bezoeken. Of je het beroemde Real Alcázar bezoekt, is van tevoren niet helemaal te voorspellen, omdat het niet altijd toegankelijk is. Het is één van Europa’s oudste koninklijke paleizen en wordt nog steeds gebruikt door de koninklijke familie wanneer ze Sevilla bezoeken. Liefhebber van Game of Thrones? Het Real Alcázar was één van de opnamelocaties van de hit-serie. De rest van de middag ontdek je de stad zelf. Beklim de Giralda toren, geniet van het stadspanorama en wandel door de straten van Sevilla. Een uitstekende kans om eens lekker uitgebreid authentieke tapas te proeven of om Spaanse paella te bestellen. Laat je charmeren door Sevilla.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Hotel M.A. Congresos**** in Sevilla of TRH La Motilla**** nabij Sevilla
De reisleidster Arina was fantastisch, zo'n persoon moet gekoesterd worden met haar grote expertise.
Kwa gidsen is het noodzakelijk dat die nederlands spreken om alle informatie binnen te krijgen.
Mijn eerste groepsrondreis heb ik als goed ervaren. Veel gezien en het programma was veelzijdig, elke dag weer anders. Alleen het eerste hotel was niet zo goed, de overige hotels prima. Onze gids Arina wist heel veel over de geschiedenis van Spanje en Andalusie te vertellen. Ik heb haar als een zeer goede gids ervaren. Buschauffeur José Enrique reed zeer kundig.
Voor mij had er iets meer rust...
1. Als Tui er voor kiest om geen diner te voorzien is het spijtig dat sommige hotels ver uit het centrum liggen.
2. De reisbegeleider praatte heeeeel veel maar vergat soms interessante info of tips te geven omdat ze meer praatte over zichzelf, haar man en thuis. Daardoor hebben we enkele dingen niet gedaan op de vrije momenten omdat we er geen kennis van hadden. Achteraf in de bus zei ze dan...
We hebben een prachtige rondreis door Andalusië gehad. Alles was perfect geregeld, hotels waren prima en onze reisleider Gerben was zeer bevlogen en enthousiast. Hij heeft ons heel veel verteld over de geschiedenis in Andalusië en andere wetenswaardigheden en in zijn vrije tijd ging hij vaak nog een extra wandeling doen door een ander mooi gebied, waaraan iedereen die dat wilde mee kon doen.
Mede door de gezellige groep, prima chauffeur en reisleider was het een geweldige rondreis