SCHERP GEPRIJSD Tijdens deze reis door klassiek Griekenland maak je kennis met vele culturele hoogtepunten. Zo reis je door het Griekse vasteland en de Peloponnesos. Je besteedt aandacht aan de eeuwenoude metropool Athene en Epidaurus met het gigantische, oude theater. Maar ook met de indrukwekkende ruïnestad Mystras, Mycene, Olympia en het orakelheiligdom van Delphi. Onderweg word je steeds weer aangenaam verrast door de uitbundige natuur van het Griekse vasteland. Natuurlijk geniet je ook van de heerlijke Griekse keuken en een aangenaam klimaat.
Ben jij er helemaal klaar voor? Dan gaat je rondreis klassiek Griekenland beginnen. Je vliegt deze dag naar de Griekse hoofdstad Athene. Na aankomst begeleidt een Nederlandssprekende hostess je naar het hotel in Athene.
hotelinformatie: Overnachting in Hotel Dorian Inn Athens Hotel*** in Athene
Heb je ontbeten en zit je vol energie? Je begint de dag met een stadstour langs de belangrijkste bezienswaardigheden van de metropool Athene. Zo breng je onder andere een bezoek aan de imposante Akropolis, de ‘heilige rots’ van Athene. Je bezoekt hier ook het Akropolismuseum waar je eindeloos veel archeologische vondsten vindt. Daarna wandel je ook langs het indrukwekkende Parthenon en het Erechteion. Vanaf deze 156 meter hoge tafelberg heb je een prachtig uitzicht over de stad. En vergeet het marmeren Panathinaiko stadion niet, wat gebruikt werd als Olympisch stadion tijdens de Olympische spelen. Ook de tempel van Zeus en de boog van Hadrianus mogen zeker niet ontbreken. Wil je vanavond kennismaken met de smaakvolle Griekse keuken? Ga dan mee op de optionele avondexcursie (engelstalig) en proef lokale Griekse gerechten. Samen met internationale medereizigers wandel je door de sfeervolle straten. Proef heerlijke kazen, vleeswaren of de typische snack: versgebakken koulouri en bougatsa. Je mag Athene niet verlaten zonder de cultuur van de Griekse mezze te hebben ervaren. Allemaal kleine bordjes met huisgemaakte lekkernijen, weggespoeld met een shotje Raki.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Dorian Inn Athens Hotel*** in Athene
Je vertrekt naar het grootste schiereiland van Griekenland: de Peloponnesos. Allereerst maak je een stop bij het smalle, bekende kanaal van Korinthe. Sinds 1983 vormt het kanaal een verbinding tussen de Golf van Saronikos en de Golf van Korinthe. Wist je dat dit kanaal ca. 6,3 kilometer lang, 23 meter breed en 8 meter diep is? Sta versteld van de grote vrachtschepen, zeilboten en plezierjachten die hier gebruik van maken. Je bezoekt vervolgens de archeologische stad Mycene, het centrum van de welvarende Helladische cultuur. Bewonder de Cyclopenmuren en wandel via de bekende Leeuwenpoort naar de Koningsgraven, ontdekt door Heinrich Schliemann. Tot slot bezoek je het gezellige, historische Nafplion. Een weetje: Het was de eerste hoofdstad van het van de Turken bevrijde Griekenland in de 19e eeuw. Kenmerkend is het dominerende Palamidikasteel. Deze beschikt over een trap met maar liefst 999 treden. Ook kun je niet om het ‘Bourtzi’ kasteel heen. Deze is gelegen in de baai.. Dit is ook een geliefde weekendbestemming voor Atheners. En dat is niet voor niks. Nafplion telt namelijk veel kleine straatjes met talloze winkels en restaurants en een prachtige boulevard. Vergeet tijdens het genieten geen mooie foto's te maken van de imposante forten en kastelen, de haven en grote pleinen. Wat fijn dat alles op redelijk kleine afstand te bezoeken is. Je eindigt de dag in Nafplion, waar je de komende nacht verblijft. Even bijkomen van deze interessante dag.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Hotel Park Nafplio*** in Nafplio
Goed georganiseerd Tui! Reisleiding met verstand van zaken. In 8 dagen tijd alle fantastische klassieke Griekse hoogtepunten gezien. Ook nog tijd voor een heerlijk strand dagje tussendoor. Ik heb dit samen met mijn zoon van 12 gedaan die ook genoten heeft van de reis.
Meerder reisleidsters meegemaakt maar deze is gewoon TOP. Myriam is sinds jaren woonachtig in Griekenland en bezit een schat aan informatie en kennis van het land en niet geheel onbelangrijk van de geschiedenis. Welke zij zo op een prettige wijze met ons heeft gedeeld. Hulde daarvoor.
Geweldige reis met een zeer ervaren reisleidster die heel veel kennis heeft van van Griekenland, alle conflicten in een 3000 jarige periode, meer kennis dan de lokale gidsen, bij ieder bezoek aan een site de voor geschiedenis van hetgeen we te zien krijgen, geweldig.
En dat allemaal zonder het raadplegen van documenten of Wikipedia.
We hebben dit soort reizen vaker gedaan en de jongere ...
Geweldig mooie reis! Door de eerdere recensies verwachtte ik dat de hotels minder waren, maar dat viel reuze mee (goede ligging, prima kamers en lekker eten). Het programma zit vol maar is goed te doen, wel moet je goed ter been zijn (zoals ook aangegeven in de reisbeschrijving). Vooral voor de prijs-kwaliteitverhouding ging deze reis al mijn verwachtingen te boven!
Prachtige reis, goed verzorgd, prima gezelschap en bovenal een geweldige reisleidster. Linda je bent een topper!