Op het Kroatische schiereiland Istrië keer je in Pula al meteen terug naar de Romeinse tijd. De immense arena was het domein van de gladiatoren. Geniet van prachtige zonsondergangen aan de Adriatische Zee. En proef de sfeer in karakteristieke steden aan de Dalmatische kust, waaronder Split en Zadar. Wandel door kleinere, maar minstens zo gezellige visserssteden als Poreč en Rovinj. In Opatija ontdek je de historische charme en unieke sfeer. Natuur overweldigt tijdens een wandeling langs de schitterende heldere meren van Plitvice. Een fantastische vakantiebestemming, een pracht van een rondreis.
Op naar Kroatië, je vliegt vandaag naar Pula of Triëst, afhankelijk van jouw vertrekdatum. Afhankelijk van de vluchttijden bezoek je Pula vandaag of op dag 8. Na aankomst ontmoet je de tourleader op het vliegveld en brengt de transfer bus je naar het hotel in Peroj. Dit dorp ligt aan de zuidwestelijke kust van Istrië. Geniet van het mooie uitzicht op het Fazana-kanaal en de Brijuni-archipel. Het diner is vanavond inbegrepen. Vlieg je naar Triëst in Italië? Vanuit hier reis je met de transfer in ongeveer 2 uur naar je hotel in Peroj.
hotelinformatie: Overnachting in Hotel Villa Letan**** in Peroj
reisduur 2.5 uur
Na het ontbijt staat er een dag vol ontdekkingen op het programma. Met bezoeken aan Rovinj en Poreč. Je vertrekt eerst richting Rovinj. Een plek die vaak het kleine Venetië wordt genoemd. De Venetiaanse invloeden zijn vooral zichtbaar in de typische terracotta daken. Bij aankomst valt vooral de imposante 18e-eeuwse kerk van St. Euphemia op. Deze torent hoog boven de stad uit. Terwijl je door de smalle straten slentert kom je langs plekken die bijna allemaal fotogeniek zijn. Optioneel maak je een boottocht van Rovinj naar Poreč met een zwemstop in Vrsar. Deze excursie is ter plaatse te boeken. Geniet tijdens je bezoek van heerlijke Istrische gerechten in een van de lokale restaurants. De smaken van de regio, zoals truffel en olijfolie, staan hier centraal. Na Rovinj reis je verder richting Poreč. Hier heb je voldoende vrije tijd om de oude binnenstad te verkennen. Deze stad ligt op een schiereiland en ademt geschiedenis. De geplaveide straten Decumanus en Cardo Maximus dateren nog uit de Romeinse tijd. Deze straten leiden je langs overblijfselen van oude tempels en andere historische gebouwen. Het hoogtepunt van Poreč is de beroemde Euprasiusbasiliek. Een van de best bewaarde voorbeelden van de Byzantijnse architectuur in het Middelandse Zeegebied.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Hotel Villa Letan**** in Peroj
reisduur 3.0 uur
Na het ontbijt vertrek je naar een van de hoogtepunten van de Adriatische kust: Opatija. Deze kustplaats ligt in de beschutte Kvarnerbaai. Je hebt hier genoeg vrije tijd om te genieten van alles wat Opatija te bieden heeft. Een bezoek aan de beroemde Lungomare – de promenade langs de kust – mag vandaag niet ontbreken. Hier wandel je ontspannen terwijl je geniet van het uitzicht over de zee. Er is meer dan genoeg tijd om een duik te nemen in het water en lekker te zonnebaden. Of geniet op een van de terrassen aan deze historische boulevard. Opatija staat bekend om de rijke geschiedenis en architectuur. In de 19e eeuw was de stad een vakantieplek voor de Habsburgse adel. Die lieten hier sierlijke paleizen bouwen. Deze bouwwerken geven de stad nog steeds haar unieke charme. Of je nu kiest voor een rustige dag aan zee of liever de paleizen en tuinen verkent. Opatija biedt voor ieder wat wils. En zorgt gegarandeerd voor een onvergetelijke dag. De komende nacht verblijf je in Otočac.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Hotel Mirni Kutak*** in Otočac
Het is meer informatie over geschiedenis van land, weinig tijd voor genieten van mooie landschap.lokatie hotel veer van bestemming dus half dag in het bus .
Fijne reis
Ervaren goede bestuurder
Alles positief alleen het laatste hotel viel erg tegen, waardoor dit een beetje als domper voelde om de vakantie mee af te sluiten. Reisafstanden waren eigenlijk te groot, waardoor je soms omdat je toch mee wilt doen met de groep en gidsen ter plekke te kort tijd had om zelf door de steden rond te lopen. 1,5 uur vrije tijd is toch erg kort.
We hebben het grootste gedeelte van de reis in de bus doorgebracht. Enorm veel kilometers gemaakt. Zeer weinig tijd in de bezochte plaatsen m.u.v. de Plitvice meren. Dit laag aan het programma en absoluut niet (!) aan de reisleidster én chauffeur.
Voor dat geld kunnen jullie mits meer planning en voorbereiding een veel interessantere reis aanbieden.