Ontdek het prachtige oude Pula met een heerlijke wandeling door de smalle straatjes. Slenter door de steegjes langs de vele kastelen, paleizen, kathedralen en musea. Maak een lekkere wandeling door de Riviera van Crikvenica, die gevormd wordt door de aaneenschakeling van diverse kleine gezellige dorpjes. Ontdek zeker Selce, Dramalj, Jadranovo en Crikvenica zelf. De grillige baai en de kleurrijke flora van de oudste Kroatische stad Šibenik nodigen je uit om een kijkje te komen nemen. Vanuit de populaire badplaats Makarska ben je zo op de eilanden Brač en Hvar, die gekenmerkt worden door de vele olijf- en wijngaarden. De prachtige kustlijn en het heerlijke strand nodigen je al uit voor een middagje strand. Bezoek zeker Dubrovnik, gelegen op een rotspunt tussen de stadsmuren. Vanuit het klooster wandel je zo door de Ploče-poort naar de haven. Voor een mooi panorama van de stad en de fraaie contrasten met het heldere water, moet je zeker even naar het zuiden van de stad rijden. Een zeer verrassend land ontdekken op je eigen tempo.
Een huurauto van de laagste categorie is inbegrepen bij deze reis. Een upgrade is mogelijk tijdens het boeken.
Bij aankomst haal je je huurauto bij het vliegveld op. Daar breng je 'm vlak voor vertrek ook weer terug. Zo heb je de hele vakantie alle vrijheid om te gaan en staan waar je wil.
En hadden we al gezegd dat onze huurauto's All Inclusive zijn? Dat betekent:
Inclusief
huurauto
Je vliegt van Rotterdam naar Pula. Na aankomst neem je de huurauto in ontvangst en rijd je naar het eerste hotel in de omgeving van Pula/Vodnjan. Hier breng je de eerste 2 nachten door.
hotelinformatie: Overnachting in Hotel Pula *** (Economy) of Hotel Pula City **** (Comfort) in de omgeving van Pula
Op het schiereiland Istrië is er ontzettend veel keus als het gaat om het maken van uitstapjes. Zo kun je onder andere een bezoek brengen aan het 3000 jaar oude stadje Pula, met magnifieke monumenten die herinneren aan de Romeinse tijd, waaronder het indrukwekkende amfitheater en het forum. Ook Rovinj mag niet op het programma ontbreken. Het is beslist één van de meest romantische steden van Istrië. Het van oorsprong Romeinse havenplaatsje is fraai gelegen op een landtong aan zee en is rijk aan schilderachtige straatjes, prachtige ruime pleinen en statige huizen met rode daken. In het populaire vakantieplaatsje Poreč, al net zo mooi onderhouden als Rovinj, zie je onder meer de vroegchristelijke Euphrasiusbasiliek met de 6e-eeuwse Apsismozaïeken. Wellicht bezoek je het vissersplaatsje Fažana. Van hieruit kun je naar het Nationaal Park Brijuni. Dit gebied bestaat uit 14 eilanden, waarvan alleen Veli Brijun en Mali Brijun te bezoeken zijn. Romeinse opgravingen, zebra’s en andere dieren die door keizer Tito in het safaripark bijeen zijn gebracht, de zomerresidentie van Tito, talloze boomsoorten… een bijzonder stukje Kroatië! Je kunt ook een mooie tocht maken door de binnenlanden van Istrië, met bezoek aan bijvoorbeeld het oude stadje Pazin, eens een belangrijk handelspunt op een kruispunt van wegen. We staan hier stil bij de mysterieuze kloof van Pazin en de citadel. Ook de middeleeuwse nederzetting Beram is een stop waard!
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Hotel Pula *** (Economy) of Hotel Pula City **** (Comfort) in de omgeving van Pula
Lekker geslapen? Na een heerlijke ontbijt vervolg je je weg richting Kvarner baai. Ondertussen kun je een stop maken in de badplaats Opatija, ook bekend als ''De Adriatische Parel'' vanwege de prachtige landschappen en het historische centrum. De Kvarnergolf heeft adembenemende stranden en gevarieerde landschappen.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Hotel Galeb*** (Economy) of Hotel Astoria**** (Comfort) in de omgeving van Rijeka