Wat is het hier sahaaaai! In Vietnam zullen de kinderen dat niet snel zeggen. Dit exotische Aziatische land heeft bruisende steden, eeuwenoude cultuur, mysterieuze rivierdelta’s en eindeloze rijstvelden, groener dan groen. Jong en oud kijkt hier z’n ogen uit. Hier maak je, samen met andere gezinnen, herinneringen voor het leven. De Vietnamezen zijn super vriendelijk en dól op kinderen. En het eten? In één woord: verrukkelijk! Op straat struikel je over de eettentjes en de markten liggen bomvol met verse groenten, kruiden, vlees en vis. Je mag echt niet naar huis zonder pho en springrolls te hebben gegeten.
Vast al lang naar uitgekeken, nu is het eindelijk zo ver. Vannacht zit je in het vliegtuig naar Vietnam.
Chào buổi sáng (goedemorgen) Hanoi! Van de luchthaven ga je meteen naar het hotel. Degenen die tijdens de vlucht niet zo goed hebben geslapen (of gewoon zin hadden om heel veel films te kijken), je kunt de rest van de dag lekker uitrusten. Of even in het zwembad plonzen. En later op de dag maak je kennis met het bruisende Hanoi, hoofdstad van Vietnam. Op zoek naar een restaurantje voor het eerste Vietnamese diner. Mmm.
hotelinformatie: Overnachting in La Casa Hanoi Hotel**** in Hanoi
Als Sherlock Holmes door Hanoi, voor een speurtocht. Je duikt met een kaart de stad in en komt onderweg op allerlei verrassende plekjes rondom het Hoan Kiem meer en het centrum. Ondertussen leer je meer over de geschiedenis van de stad én maak je actief kennis met de lifestyle van Hanoi. Foto’s zoeken, challenges uitvoeren, codes kraken, raadsels oplossen, hoogtepunten zien en uiteindelijk de legende ontrafelen… en dat alles in één spel. Zelfs de grootste spelletjeshater vindt dit leuk. Uitgespeeld? Dan heb je vast wel zin in een ijsje bij Takitimu, misschien wel de allerbeste ijssalon van heel Hanoi. De papa’s en mama’s bestellen misschien liever een vers glas bia hoi (Vietnamees bier) in de Bia Hoi-corner, een kruispunt in de oude stad met meerdere bierstalletjes. ‘s Middags verken je nog wat highlights in de stad. Je ziet o.a. het Ho Chi Minh Mausoleum, maar je gaat er niet in de rij staan. Wél ga je naar binnen bij het Etnologisch Museum, waar je meer te weten komt over de 54 etnische volkeren die in Vietnam leven. Allemaal met hun eigen kleding en tradities. Heel leerzaam.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in La Casa Hanoi Hotel**** in Hanoi