De Oost- en Westkaap hebben zoveel te bieden en omdat je bijna overal twee nachten verblijft, kun je in alle rust van al dat moois genieten. Kaap Hollandse gebouwen en de Wijnlanden. Weelderige kustgebieden, het unieke Fynbos en uitgestrekte stranden. Of die oneindige vergezichten en de Tafelberg. De reis voert eerst langs de kust en neemt je op de terugweg mee via de Klein Karoo. Een reis van walvissen via olifanten tot struisvogels, van strand naar woestijn en van natuur naar culinaire geneugten…..
Je landt in de loop van de eerste dag in Kaapstad. Na aankomst volgt de transfer naar je hotel waar je 2 nachten verblijft. Er is een Meet & Greet op dag 2 om 09.00 uur in het hotel. Ook vindt dan de overdracht van de auto plaats. In geval er naar aanleiding van de reisbescheiden nog vragen zijn dan is dit het moment om ze te stellen. Dan begint het avontuur en ga je Zuid-Afrika's Westkaap ontdekken. Startpunt is hoofdstad Kaapstad, een van de mooiste steden ter wereld waar cultuur, historie en natuur om je aandacht wedijveren. De Tafelberg, het Waterfront met z’n vele winkeltjes, de historie van Robben Eiland of het Kaapse schiereiland. Wat je ook kiest, deze dag wordt een goed begin van de reis. Om Afrika letterlijk te proeven, dineer je bij het Africa Café. (niet inbegrepen).
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in hotel Best Western Fountains (standaard) of Esperanza Guest House (couleur locale) in Kaapstad
Je verlaat de stadsdrukte. Op naar het oosten. Tussen 16 november en 30 juni is dit Swellendam of omgeving. De reisafstand is dan 220 - 275 km, waarbij je overnacht in Heidelberg of in Swellendam. In Swellendam is een wandeling door het historische centrum zeker de moeite waard. Heb je meer met natuur dan is er het dichtbijgelegen Bontebok National Park. Gezien de afstand kun je overwegen een omweg te maken voor een bezoek aan Hermanus. In en rond het walvissenseizoen – van juni t/m november - is dit beslist een aanrader. In die periode zwemt hier een van ’s werelds grootste walvissoorten, de Southern Right, tot op steenworp afstand van de kust. Omdat je dit beslist niet wilt missen en daarvoor wat meer tijd fijn is, overnacht je tussen 1 juli en 15 november in Hermanus (ca. 140 km). TIP: In Hermanus vindt jaarlijks eind september ook het populaire Whale festival plaats.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Skeiding Guestfarm (standaard) in Heidelberg of Swellendam Country Lodge (couleur local) in Swellendam in de periode van 16 november tot 30 juni of overnachting in hotel Windsor (standaard) of The Potting Shed Guest House in Hermanus in de periode van 1 juli tot 15 november
Ongeacht waar je overnacht hebt, je reist via de N2 richting de Tuinroute, de bekendste kustroute van de Oost- en Westkaap. Het is een mengeling van rotsformaties, baaien, meren, bossen en stadjes. Mossel Bay is een goede plek om te lunchen en een kaartje te posten in de boom. Eindbestemming voor 2 nachten is Zuid-Afrika’s oesterstad Knysna. Thesen’s Island is de plek om zo’n delicatesse te proeven. Kies je het excursiepakket dan wandel je op dag 5 in de ochtend met een gids over het Robberg schiereiland. Een bijzonder natuurgebied dat niet voor niets tot Nationaal Monument is verklaard (excl. in excursiepakket). Een andere tip voor dag 5: een boottocht door de lagune of naar de Knysna Heads voor de zonsondergang.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in hotel The Russel (standaard) of Knysna Country House (couleur locale) in Knysna
Wij hebben genoten van deze reis. Mooie routes gereden en veel mooie flora en fauna. Indrukwekkende pas bij Swartberg gereden. Heerlijk gegeten en gedronken. Achter elke berg zag het landschap er weer anders uit. Hadden wél verwachten dat meerdere mensen de reis gingen maken zodat je deze mensen dan op elke nieuwe overnachtingslokatie zou treffen en ervaringen had kunnen delen.
Lees meerAlles was geweldig goed geregeld.
De adressenlijst was erg handig met de coördinaten.
Erg mooie rondreis die steeds weer iets verrassend nieuws laat zien en zeer geavrieerd is. Van de grote stad, natuur, wandelen, zee, bos, wild life, walvissen, wijn etc.
We hebben steeds in erg leuke en gezellige B&B of guesthouses gezeten. Een van de hoogtepunten was de struisvogel farm in Oudshoorn. De extra optie in de game reserve in Amakala is echt een aanrader. (zorg wel dat je om 13 u...
Hotel Karoo Park Guesthouse in Graaff-Reinet is ons erg tegengevallen, deze locatie zouden wij niet aanbevelen als je op doorreis bent. Hotel is sterk verouderd en aan renovatie toe. Tui zou er goed aan doen deze accommodatie te schrappen uit hun aanbod.
Lees meeralle locaties goed gekozen muv Kirkwood = te ver van Addo Elephant Park
Eetgelegenheid soms ver van locatie. Advies om een Uber te nemen vanuit zon locatie wenselijk, indien van toepassing