KASSAKORTING Speuren naar de Big Five in Kruger en Hluhluwe National Park. Turen in de verte vanaf de Panoramaroute, de Tuinroute en de duizelingwekkende passen in de Drakensbergen. Kennismaken met de locals en meer te weten komen over hun gebruiken. Genoeg natuur gezien? Ga terug in de tijd. Ontdek de geschiedenis van Nelson Mandela, hij is onlosmakelijk verbonden met Zuid-Afrika. Bezoek zijn standbeeld in Pretoria en de Capture Site, waar hij in 1962 werd opgepakt. Sluit de reis af met een paar dagen in Kaapstad. Hier in de stad en in de omgeving is veel te ontdekken. Met recht een Grand Tour.
Laat het avontuur beginnen. Vandaag vlieg je vanuit Schiphol naar de luchthaven van Johannesburg. Hier maak je kennis met je reisleider, chauffeur en reisgenoten. Je gaat naar je eerste hotel waar je de eerste twee nachten verblijft.
hotelinformatie: Overnachting in ValuStay at Birchwood*** in Johannesburg
Vandaag ontdek je de verhalen van Soweto en Pretoria. Je begint bij het indrukwekkende Apartheid Museum in Johannesburg. Hier zie je hoe apartheid ontstond, zijn hoogtepunt bereikte in de jaren ’60 en eindigde in de jaren ’90. Foto’s, voorwerpen en films brengen dit donkere hoofdstuk tot leven. Toch symboliseert het museum ook hoop op een vreedzame toekomst voor alle Zuid-Afrikanen. Daarna maak je een (foto)stop bij het iconische voetbalstadion. Hier speelde Nederland in juli 2010 de WK-finale. Geloof je dat het alweer zo lang geleden is? Het stadion – ook wel bekend als Soccer City – ligt vlak bij Soweto. Dit is de oudste en meest bekende township van Zuid-Afrika. Bij het Hector Pieterson monument ontdek je meer over het studentenverzet en de opstand tijdens het apartheidsregime. Hector Pieterson werd op 13-jarige leeftijd neergeschoten door de politie tijdens de protesten. Tip: lunch vandaag – optioneel, ter plaatse te boeken – in het populaire Sakhumzi restaurant. Dit restaurant is gelegen in het hart van Soweto, tegenover het voormalige huis van Nelson Mandela. Geniet van lokale Afrikaanse gerechten. Na de lunch vertrek je naar Pretoria, de statige bestuurlijke hoofdstad van het land. Tijdens een stadstour zie je de voornaamste bezienswaardigheden. Je bezoekt het indrukwekkende Voortrekker Monument, dat de vroege pioniers eert. En neem je een kijkje rond de statige Union Buildings. Hier bewonder je het standbeeld van Nelson Mandela, het symbool van verzoening en leiderschap. Wist je dat in de lente de stad paars kleurt ? Dit komt door de duizenden jacaranda bomen die in bloei staan. Na de stadstour stap je in de bus terug naar Johannesburg voor de overnachting.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in ValuStay at Birchwood*** in Johannesburg
Je laat Johannesburg achter je en rijdt naar Hazyview, in de provincie Mpumalanga. Fantastische landschappen, legendes van verschillende stammen, een enorme diversiteit aan flora en een fascinerende dierenwereld. Het maakt Mpumalanga tot een van de belangrijkste bestemmingen voor toeristen. Na aankomst ontspan je aan het zwembad of probeer je een van de vele faciliteiten van het resort. Kan je niet meer wachten om op safari te gaan? Ontdek dan vandaag al het Kruger National Park tijdens een Sunset gamedrive. Deze excursie is optioneel en vooraf te boeken.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Sanbonani Resort Hotel & Spa*** of Umbhaba Eco Lodge*** in Hazyview
Genieten genieten genieten
En genoten hebben we waanzinnig mooie reis met steeds weer nieuwe hoogtepunten. Krugerpark, Johannesburg, Addo, Morgensbay, St Lucia en nog veel veel meer prachtige natuur en dieren van zo dichtbij dat je ze bijna kunt aanraken. In de bus zit je veel uren maar je kijkt naar buiten en je word betoverd door het land, de natuur en de dieren.
Ik zou iedereen die veel van ZA wil zien willen aanraden deze reis te boeken tis intensief maar je krijgt een hele mooie afwisselende reis ervor terug
Alles perfect geregeld
Ik zou zeggen boeken!!!!!
We hebben mega genoten van onze reis. En bedanken Johannes de chauffeur voor onze super veilige kilometers die we gemaakt hebben. (En het waren er veel) En de vrolijkheid elke dag. Willen Neil bedanken voor het regelen van alles onderweg en de leuke Afrikaanse taal. Het was allemaal Top geregeld door de twee mannen. De hotels of bungalow waren top. Van luxe tot aan basic maar je had alles wat je n...
De reis was geweldig, veel gezien, mooie accommodaties, alles goed geregeld.
Minpunt is dat je erg veel in de bus zit, een aantal maal 500 km op een dag.
Een onderdeel dat wat ons betreft net zo goed uit het programma gehaald kan worden is dat je Durban in gaat terwijl er niet veel te zien is en het ook onveilig is daar rond te lopen.
Jeetje wat maak je mee als je deze grand tour door Zuid Afrika maakt, je komt van de ene verwondering in de andere. De verscheidenheid van het land met geweldige vergezichten, de cultuur verschillen en de natuur.
Het was een geweldige ervaring en de indrukken zijn nog aan het indalen