Speuren naar de Big Five in Kruger en Hluhluwe National Park. Turen in de verte vanaf de Panoramaroute, de Tuinroute en de duizelingwekkende passen in de Drakensbergen. Kennismaken met de locals en meer te weten komen over hun gebruiken. Genoeg natuur gezien? Ga terug in de tijd. Ontdek de geschiedenis van Nelson Mandela, hij is onlosmakelijk verbonden met Zuid-Afrika. Bezoek zijn standbeeld in Pretoria en de Capture Site, waar hij in 1962 werd opgepakt. Sluit de reis af met een paar dagen in Kaapstad, hier is in de stad en in de omgeving veel te ontdekken. Met recht een Grand Tour!
Laat het avontuur beginnen! Vandaag vlieg je vanuit Schiphol naar de luchthaven van Johannesburg. Hier maak je kennis met je reisleider, je chauffeur en je reisgenoten. Je gaat naar je eerste hotel waar je de eerste 2 nachten verblijft.
hotelinformatie: Overnachting in ValuStay at Birchwood *** in Johannesburg
Op verkenning in Johannesburg. Je gaat door de bruisende 'City of Gold'. Kom meer te weten over de aangrijpende geschiedenis van Zuid-Afrika in het Apartheidsmuseum. Een museum met veel interactie en videomateriaal. Daarna maak je een (foto)stop bij het voetbalstadion. Hier gebeurde het in juli 2010 (ja, zó lang geleden alweer); Nederland in de WK-finale voetbal! Het stadion ligt bij Soweto. Dit is de oudste en bekendste township van Zuid-Afrika. Bij het monument van Hector Pieterson ontdek je meer over het studentenverzet en de opstand tijdens het apartheidsregime. Hector Pieterson werd op 13-jarige leeftijd neergeschoten door de politie tijdens de protesten. De foto hiervan stond wereldwijd in alle kranten. Tip: lunch vandaag (optioneel, ter plaatse te boeken) in het populaire Sakhumzi restaurant. Dit restaurant is gelegen in het hart van Soweto, tegenover het voormalige huis van Nelson Mandela. Smul van heerlijke Afrikaanse gerechten. Al eens impala gegeten? Na de lunch (exclusief) vertrek je naar Pretoria, de statige bestuurlijke hoofdstad van het land. Tijdens een stadstour zie je de voornaamste bezienswaardigheden. Bewonder het imposante uniegebouw. Dit gebouw is 275 meter lang en in de vorm van een halve maan gebouwd. Niets voor niets behoort deze tot het nationaal erfgoed. Aanschouw het negen meter hoge standbeeld van Nelson Mandela. Wist je dat in oktober de stad paars kleurt ? Dit komt door de duizenden jacarandabomen die in bloei staan. Prachtig! Na de stadstour stap je in de bus terug naar Johannesburg voor de overnachting.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in ValuStay at Birchwood *** in Johannesburg
Je laat Johannesburg achter je en rijdt naar Hazyview, in de provincie Mpumalanga. Fantastische landschappen, legendes van verschillende stammen, een enorme diversiteit aan flora en de fascinerende dierenwereld maken Mpumalanga tot een van de belangrijkste bestemmingen voor toeristen. Na aankomst ontspan je aan het zwembad of probeer je een van de vele faciliteiten van het resort. Ontdek het Kruger National Park tijdens een Sunset gamedrive. Deze excursie is optioneel en vooraf te boeken.
verzorging: Logies ontbijt
hotelinformatie: Overnachting in Sanbonani Resort Hotel & Spa *** in Hazyview of Umbhaba Eco Lodge *** in Hazyview