Wees er snel bij! Voor je het weet is deze Sri Lanka-aanbieding uitverkocht!
In het kort
Sri Lanka, de parel van de Indische Oceaan. Proef de Ceylonthee op de plek waar deze thee gemaakt wordt; de frisgroene plantages in de bergachtige binnenlanden. Verken het uiterste noorden én het oosten van het land, lange tijd niet toegankelijk voor toeristen en dus nog ongerept en écht. Het boeddhisme beleef je in de gouden grottempel van Dambulla en de tempels van Mihintale en Kandy. Imposante watervallen, ruïnes, paradijselijke stranden, specerijen, pure natuur, kortom: een veelomvattende rondreis door de "tuin zonder jaargetijden".
Individuele rondreis
Reisduur is 22 dagen (20 nachten)
Autorondreis met privéchauffeur
Minimaal 2 deelnemers
1 nacht in het vliegtuig
Ideaal voor cultuurliefhebbers
Ideaal voor families met oudere kinderen
Ideaal voor natuurliefhebbers
Ideaal voor senioren
Ideaal voor stellen
Volgens beschrijving
Voor een verblijf in Sri Lanka is een elektronisch visum verplicht. Deze dien je zelf vooraf aan de reis te regelen. Dit kan via de volgende link: www.eta.gov.lk De kosten hiervoor bedragen $50,-.
Voor een verblijf in Sri Lanka moet je paspoort bij aankomst nog minstens 6 maanden geldig zijn.
Deze reis is ook mogelijk met 3 of 4 volwassenen en max. 2 kinderen in één voertuig. Je verblijft dan in 2 verschillende kamers, maar hebt één privéchauffeur. Dit is uitsluitend op aanvraag te boeken. Neem hiervoor contact op met het TUI Customer Services Center of je reisadviseur.
Bij deze rondreis is het mogelijk om vooraf een upgrade van het laatste hotel te boeken (dag 17 t/m 21). Neem hiervoor contact op met het TUI Customer Services Center of je reisadviseur voor de mogelijkheden.
Er kunnen max. 2 volwassenen + 1 kind t/m 11 jaar in een kamer. Het derde bed is een stretcher of een sofa bed.
Dagprogramma en genoemde accommodaties onder voorbehoud van wijzigingen.
Let op: Je ontvangt je hotellijst binnen 15 dagen voor vertrek
Het is verstandig een reis- en annuleringsverzekering af te sluiten. Tijdens het vastleggen van je boeking heb je de mogelijkheid om deze verzekeringen af te sluiten. Kijk voor meer informatie op onze website onder het item Service & Contact.
Last van wagenziekte? Vergeet niet om reistabletten mee te nemen gezien de reis soms door heuvelachtig gebied met vele bochten leidt.
Nuwara Eliya en Horton Plains bevinden zich op hoogte. Hierdoor kan het 's avonds en vroeg in de ochtend flink afkoelen. Zorg er daarom voor dat je warme kleding kleding meeneemt. Een trui en lange broek zijn hier geen overbodige luxe!
Let erop dat je bij Horton Plains National Park geen plastic mee naar binnen mag nemen. Een waterflesje is toegestaan, wel van tevoren even het plastic label verwijderen van de fles.
Onder andere luchtige katoenen kleding, hoed of pet, sarong, stevige sport- of wandelschoenen, wereldstekker, zonnebrandcreme en muggenspray met Deet.
Retourvlucht Amsterdam - Colombo met Qatar Airways (met overstap in Doha)
Handbagage en ruimbagage
Luchthavenbelastingen en brandstoftoeslagen
Vervoer per airconditioned auto of minibus
Engelssprekende privéchauffeur/gids tijdens de rondreis van dag 3 t/m 17
20 overnachtingen in genoemde middenklasse hotels (of gelijkwaardig)
Dagkamer op dag 21 tot aan de transfer naar de luchthaven
20x ontbijt, 1x lunch en 20x diner
Stadsbezoeken Anuradhapura, Jaffna, Kandy en Galle
Bezoek aan Trincomalee, Negombo en Sigiriya
Fietstocht Polonnaruwa
Bezoek aan de tempels van Mihintale en Dambulla
Bezoek botanische tuinen
Bezoek aan een specerijentuin en theeplantage
Culturele show Kandy
Bezoek aan een olifantenopvang
Vrije stranddagen in Waskaduwa
Entreegelden
Niet verplicht
Optionele excursies (ter plaatse te boeken en te betalen)
Het is zo ver! Vandaag vertrek je vanaf Schiphol naar Colombo. Met een overstap kom je de volgende dag aan op het mooie Sri Lanka.
Dag 2: Colombo - Negombo (10 km)
Ayubowan! Je komt in de loop van de ochtend aan op de luchthaven van Colombo. Hier word je verwelkomd door je gids. Er volgt een transfer naar je hotel in Negombo voor de overnachting. De rest van de dag is ter vrije besteding.
hotelinformatie: Overnachting in Earls Regent*** of Regenta Arie Lagoon*** of Ranie Beach*** in Negombo
Dag 3: Negombo
Vandaag verken je Negombo, een vissersplaats die uitgegroeid is tot een geliefde badplaats. Je ziet hier onder meer de Negombo lagune, het Nederlandse fort, een katholieke kerk en het Nederlandse kanaal, gegraven voor de specerijenhandel. De liefhebbers gaan een stukje varen over dit kanaal (optioneel). Bij de visafslag zie je grote hoeveelheden verse vis die de vissers, per oruvas (traditionele vissersboot), 's ochtends gevangen hebben.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Earls Regent*** of Regenta Arie Lagoon*** of Ranie Beach*** in Negombo
Dag 4: Mihintale (170 km)
Je rijdt door het tropische binnenland naar de oude koningsstad Anuradhapura. Onderweg zie je het typische landschap van Sri Lanka met vele bloemen, kleine kerken en tempels en frisgroene rijstvelden. Rond lunchtijd arriveer je in Anuradhapura, waarna je in de middag naar de tempel van Mihintale rijdt. Hier werd in de tweede eeuw voor Christus het boeddhisme naar Sri Lanka gebracht. Het is een belangrijk bedevaartsoord met een aantal belangrijke religieuze monumenten. Je ziet onder meer de Maha Saya stoepa en geniet van het uitzicht vanaf de rots Aradhana Gala. De komende twee nachten verblijf je in Anuradhapura.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Hotel Alakamanda ***, Hotel Randiya ** of Miridiya Lake Hotel **** in Anuradhapura
Dag 5: Anuradhapura
Je ontdekt vandaag Anuradhapura, opgenomen op de UNESCO Werelderfgoedlijst. De stad heeft een zeer belangrijke rol gespeeld als politiek en cultureel centrum van het land. Tegenwoordig bestaat de plaats uit twee gedeeltes; enerzijds de antieke ruïnestad met diverse cultuurhistorische monumenten, anderzijds de moderne nederzetting. Je bezoekt de beroemde opgravingen met ruïnes van de oude Srilankaanse beschaving. Ook zie je het 'lovers-tempeltje' Isurumuniya, een 3e-eeuwse boeddhistische rotstempel. Sta ook even stil bij de 'Bo-Tree', in 446 v.Chr. geplant na de introductie van het boeddhisme en daarmee een van de oudste bomen ter wereld. Jaarlijks wordt de boom, waaronder Boeddha verlichting zou hebben bereikt, bezocht door duizenden pelgrims. Vandaag zie je tevens de indrukwekkende 92 meter hoge stupa Ruwanmelisseya, gebouwd in opdracht van koning Dutugamunu. Een dag in het teken van de vele erfenissen uit het bloeiende verleden van deze voormalige hoofdstad.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Hotel Alakamanda ***, Hotel Randiya ** of Miridiya Lake Hotel **** in Anuradhapura
Dag 6: Jaffna (196 km)
Via de regio Vavuniya en Kilinochchi bereik je de historische stad Jaffna in het uiterste noorden van Sri Lanka. Jaffna was tot 2009 niet te bezoeken vanwege de Sri Lankaanse burgeroorlog. Tegenwoordig ontvangt men er steeds meer toeristen die er kunnen leren over het verleden. Na aankomst maak je een stadstour en bezoek je onder andere het Nederlandse fort. Ook zie je vandaag het Hammenhielfort, restanten van enkele Portugese kerken en de belangrijkste hindoetempel van het noorden, de Nallur Kandaswarny tempel, gebouwd in het jaar 948. Ook ga je langs bij de openbare bibliotheek, de klokkentoren en het treinstation van Jaffna, een van de drukste stations van Sri Lanka. In Jaffna zul je twee nachten verblijven.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Thinnia Hotel *** in Jaffna
Dag 7: Jaffna - Delft Eiland (optioneel)
Steek per boot in ca. 1 uur over naar Delft Eiland (optioneel), een naam die stamt uit de VOC-tijd en waar veel nog herinnert aan dit koloniale tijdperk. Hier zie je onder andere de ruïnes van het Nederlandse fort, volledig gebouwd met dood koraal. De kolonisten namen vroeger postduiven en wilde paarden mee naar Delft Eiland, hun nakomelingen zijn nog steeds op het eiland te vinden. Of kies je optioneel voor een bezoek aan de landelijke omgeving van Jaffna. Je bezoekt Bottomless Well; volgens oude verhalen ontstond de put doordat Rama of Hanuman er een pijl op afvuurde. Ook zie je Kadurugoda Viharaya, een archeologische plek, met tientallen kleine stoepa’s, gemaakt van grijs koraalsteen. Keeramale tempel is een belangrijke plek voor pelgrims. De natuurlijke bron die bij de tempel hoort, zou genezende krachten hebben. En tot slot bezoek je de oude havenstad Dambakolapatuna; de bakermat voor het Boeddhisme in Sri Lanka.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Thinnia Hotel *** in Jaffna
Dag 8: Trincomalee - Pasikuda (239 km)
Laat het noorden achter je en reis verder naar Trincomalee, gelegen op een schiereiland aan de ongerepte oostkust van Sri Lanka. Lange tijd was dit ontoegankelijk gebied vanwege de Tamils die hier de kust bezet hielden. Je verkent de zeehavenstad Trincomalee, met onder meer het grootste Dutch fort van Sri Lanka. Onderweg passeer je de Britse militaire begraafplaats uit de Tweede Wereldoorlog. Ook zie je de hindoetempel Konneswaram op de Swamirots. Deze in religieus opzicht heel belangrijke tempel, gebouwd ter ere van de god Shiva, werd in 1623 verwoest door de Portugezen. Later, in 1952, werd de tempel hersteld. Je verblijft de komende twee nachten in Pasikuda.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Amethyst Pasikuda*** of Amaya Beach Pasikuda*** in Pasikuda
Dag 9: Vrije dag in Pasikuda
Vandaag vul je helemaal zelf in. Een dag om lekker te ontspannen aan het strand, laat alle indrukken op je inwerken.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Amethyst Pasikuda*** of Amaya Beach Pasikuda*** in Pasikuda
Dag 10: Sigiriya (100 km)
Vanuit Sigiriya bezoek je vandaag de indrukwekkende ruïnestad Polonnaruwa. Polonnaruwa was eens de hoofdstad van het oude Sri Lanka en staat in zijn geheel op de UNESCO Werelderfgoedlijst. Hier vind je de restanten van het koninklijk paleis, zoals het bad, de beroemde liggende Boeddha en het schitterende beeld van koning Parakramabahu. Geniet hier al fietsend van stoepa's, kolossale pilaren en beelden, irrigatiekanalen en kunstig steenhouwwerk. Rondom de stad liggen eindeloze rijstvelden tegen een achtergrond van steenrotsen.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Fresco Garden***, Pelwehera Village*** of Pintaliya Resort*** in Sigiriya
Dag 11: Polonnaruwa - Sigiriya (110 km)
Je reist naar Sigiriya voor een bezoek aan de beroemde Leeuwenrots, één van de meest imponerende plaatsen van Sri Lanka. De liefhebbers wagen zich hier aan de klim naar boven, met halverwege de opgang de resten van diverse fresco’s als belonging. Eenmaal op het plateau zie je de restanten van het paleis en is het volop genieten van een fenomenaal panorama. Maak kennis met de Singalese cultuur tijdens een wandeling door Hiriwaduna. Je loopt langs een prachtige lagune vol lotusbloemen. Je schuift aan bij een lokale familie voor een heerlijke lunch met rijst en curry’s, geserveerd op bananenblad. Geniet van verfrissend kokoswater – perfect om af te koelen. Een unieke en smaakvolle ervaring!
verzorging: Volpension
hotelinformatie: Overnachting in Fresco Garden***, Pelwehera Village*** of Pintaliya Resort*** in Sigiriya
Dag 12: Dambulla - Kandy (100 km)
De reis gaat verder, met op de route naar Kandy een stop bij de gouden grottempel van Dambulla. De voor de Tamils gevluchte koning Valagam Bahu vond hier zijn ideale schuilplaats. Toen hij later de stad heroverd had, liet hij uit dankbaarheid de grotten ombouwen tot tempels. De koningen die na hem kwamen sierden de grotten op met talloze boeddhabeelden en schitterende fresco’s, waarvan de oudste ruim 2000 jaar oud zijn. Ook pauzeer je vandaag in Matale, om hier de kruidentuin te bezoeken. Op het laatst bereik je Kandy, de laatste koningsstad. Hier verblijf je de komende twee nachten.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Queens Hotel***, Royal Kandyan*** of Earls Regent*** in Kandy
Dag 13: Kandy
Vandaag verken je Kandy, het centrum van de traditionele cultuur van Sri Lanka. Bekijk hier de beroemde Tempel van de Tand, waar de linkerbovenhoektand van Boeddha wordt bewaard. In de middag ga je naar de botanische tuinen van Peradeniya met een schat aan exotische planten, bomen en struiken. Ook kun je naar een ‘arts & crafts’-centrum, waar je wellicht een mooi souvenir op de kop tikt. Vanavond geniet je van een culturele show, uitgevoerd door muzikanten en acrobatische dansers.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Queens Hotel***, Royal Kandyan*** of Earls Regent*** in Kandy
Dag 14: Kandy - Nuwara Eliya - Bandarawela (145 km)
Ga met de auto op weg naar Bandarawela. Je kunt er ook voor kiezen om met de trein naar Nuwara Eliya te gaan (optioneel, ter plaatse te reserveren en te betalen). Vanaf Kandy ga je dieper de bergen in. De felgroene plantages om je heen maken het direct duidelijk; je zit hier midden in het gebied van de befaamde Ceylonthee. Na een interessante uitleg over de theeproductie kun je even rustig gaan zitten. Tijd voor thee! In deze omgeving proef je beslist één van de lekkerste kopjes thee die je ooit gedronken hebt. Thee op? Dan door naar het hotel in Bandarawela voor de komende nacht. Onderweg breng je nog een bezoek aan de Sita Amman Tempel.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Bandarawela Hotel *** of Orient Hotel *** in Bandarawela
Dag 15: Embilipitiya - Horton Plains (80 km)
Op weg naar Embilipitiya maak je een stop bij de Horton Plains. Hier kun je kiezen voor een trektocht (optioneel) door dit door de UNESCO beschermd natuurgebied. Hier vind je een bijzondere flora en ook de fauna is gevarieerd; onder meer apen, hagedissen, herten, de Srilankaanse luipaard en zo'n 87 vogelsoorten bewonen dit uitgestrekte gebied. Een schitterende tocht over een onbewoonde vlakte, rijk aan dichte nevelwouden, grasvelden en watervallen. Je bezoekt onder meer de brede Baker's Falls en World's End, een uitzichtspunt boven een 900 meter diepe afgrond. Vanaf Horton Plains ga je daarna door naar Embilipitiya. Kijk hier je ogen uit bij de Ella Cap & Rawana watervallen. Misschien neem je zelfs wel een duik in dit heerlijke water! Je verblijft twee nachten in Embilipitiya.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Centuriya Lake Resort *** in Embilipitiya
Dag 16: Udawalawe
Je gaat vandaag op bezoek bij de olifanten in het Elephant Transit Home in Udawalawe. Jonge olifantjes die op de één of andere wijze uit hun natuurlijke omgeving zijn geraakt, worden hier verzorgd. In de late namiddag kun je optioneel naar het safaripark Udawalawe in de omgeving van Embilipitiya voor een jeeptocht. Olifanten zijn de belangrijkste bewoners van dit park, de kans is hier dan ook erg groot om ze te zien! Ook een jeeptocht naar en door het wat verder gelegen Yala safaripark, met olifanten, luipaarden, beren en krokodillen, is mogelijk. Noot: het kan zijn dat het Yala safaripark in september en oktober gesloten is.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Centuriya Lake Resort *** in Embilipitiya
Dag 17: Galle - Waskaduwa (179 km)
Na het ontbijt ga naar Chandrika Wewa om de natuurlijke schoonheid rond de oevers te bekijken. Hier spot je o.a. wadvogels en ooievaren. In het dorp Udawalawe leer je meer over de Sri Lankaanse landbouw. Je reis gaat verder naar Galle. In deze oude stad zie je het Fort Galle, het Nederlandse fort uit de VOC-tijd. Eigenlijk werd het gebouwd door de Portugezen in 1589, maar in 1665 werd het compleet hernieuwd door de Nederlanders. Het is één van de best bewaarde forten in Azië uit deze koloniale periode. Verder zie je de oude stadspoort, het Zwartbastion en de vuurtoren naast het Utrechtbastion. Vervolgens reis je door naar de badplaats Waskaduwa waar je de komende vier nachten doorbrengt.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Citrus Waskaduwa**** in Waskaduwa
Dag 18 t/m 21: Waskaduwa
Kom tot rust op het strand tijdens deze laatste dagen van je reis. Deel de dagen helemaal naar wens in. Wil je liever relaxen of toch wat meer avontuur? De keuze is aan jou.
verzorging: Halfpension
hotelinformatie: Overnachting in Citrus Waskaduwa**** in Waskaduwa
Dag 22: Terugvlucht naar Nederland
Vroege vlucht terug naar Amsterdam.
Foto (110)
Prijzen & boeken
22-daagse fly-drive Grand Tour Sri Lanka wordt op dit moment door 2 bezoekers bekeken.