Een ware belevenis is deze fietstocht langs de Donau, de rivier die bekend staat als een van de mooiste van Europa. Onderweg sta je oog in oog met kunst, cultuur, het prachtige Oostenrijkse landschap en bovenal: de Donau. De tocht gaat voor het grootste deel over vlakke wegen en paden, grotendeels verkeersvrij. Geniet met volle teugen als je langs de wijnranken en door dromerige wijndorpjes fietst. Verder hebben steden als Passau, Linz en Wenen op cultureel en historisch gebied veel te bieden.
Aankomst op eigen gelegenheid in Passau. De afstand van Utrecht naar Passau is ca. 845 km. Indien je een fiets hebt gehuurd, kun je deze hier in ontvangst nemen. Je ontvangt ook nog extra reisdocumentatie. Parkeren kan op een onbewaakte parkeerplaats of in de parkeergarage am Güterbahnhof (in de buurt van het station). Ca. € 40,- per auto per verblijf.
Je volgt de route via Obernzell (prachtig kasteel) en de energiecentrale Jochenstein. Vervolgens fiets je via Engelhartszell (Trappistenklooster) langs de kust naar Wesenufer of Schlögen.
Vandaag begint de tocht door de Schlögener Schlinge en langs het smalle dal bij Kaiserau. Bezoek de barokke markt Aschach en fiets verder door het Eferdinger Becken en de gelijknamige stad. Dan door naar Wilhering en Linz.
Bij het eerste hotel worden de reispapieren met uitgebreide route beschrijving, vouchers en bijzonderheden overhandigd. Daarmee fiets je van hotel naar hotel. Fijn dat je zelf de dagindeling kunt bepalen. Halfpension is heerlijk!
Lees meerLeuke fietstocht met mooie pontjes en rustige fietspaden
Lees meerWe hadden categorie B accommodaties. Alle verblijven waren mooi, ruim en netjes. Alleen het eerste verblijf in Passau was wat onder de maat ten opzichte van de rest
Verschillende accommodaties,van mooie nette luxe hotels tot sobere kamer!
Beloofde bootreis ging niet door!hadden we ons zeer op verheugd!naar veel onderzoeken en vragen kwamen we er achter dat de boot die dag niet voer.
De accommodaties waren prima.
Wij hadden geboekt A . Aan die criteria voldeed maar 70 % en ze waren vaak ook op andere plaatsen dan in de beschrijving.