VERSOEPELDE OMRUILGARANTIE: Geldig op huidige én nieuwe boekingen
Vakantie Lot

Algemene informatie over Lot

Zowel de Dordogne als de Lot vallei is bezaaid met oude, vriendelijke dorpjes, kerkjes en kastelen. Het afwisselende landschap wordt gekenmerkt door grotten, waarvan enkele zelfs met prehistorische schilderingen, zoals de grotten van Lascaux.

Geschiedenis & politiek van Lot

Geschiedenis

De historie van de Lot wordt in belangrijke mate bepaald door de rijke geschiedenis van Cahors. In Lot warden de Middeleeuwen hoogtijdagen. De invloed die de Middeleeuwen hebben gehad op de regio is te zien aan de vele kastelen, kerken en abdijen. De honderdjarige oorlog (1337 - 1453) en ook de pest (zwarte dood), blokkeerden de economische ontwikkelingen van Cahors. De stad heeft na een drie jaar durende belegering in 1362 een verbond gesloten met het leger dat uit Engelsen en uit Fransen uit de Cascogne bestond. In 1380 is Cahors helemaal ommuurd. In de 19e eeuw onderging de stad een grote wijziging. Het oude verdedigingswerk dat dwars door de stad liep, werd gesloopt en werd uiteindelijk de huidige boulevard Gambetta. Helaas werd ook de prachtige Romeinse brug aan de zuidkant gesloopt.

Natuur & klimaat van Lot

Natuur

Tips voor Lot

Tip

Terug naar boven

Foto's Vakantie Lot

Foto 15 van 15
3 van 6 resultaten vakantie naar Lot Toon alle resultaten in Lot
6 TUI-gasten beoordeelden deze accommodatie
8,3
  • Vakantiepark met kingsize chalets
  • In een groene omgeving
  • Gegarandeerde privacy en rust
  • Naast een 18-holes golfbaan
  • 8 buitenzwembaden en kinderbad
  • Ravotten in de speeltuin
Do 1 okt 2020 (8 dagen)
Eigen vervoer
Logies
747,- per app./bungalow
Bekijk
  • Karaktervol charmehotel
  • In historisch centrum
  • Met een panoramisch uitzicht
  • Een verkoelend buitenzwembad
  • Proef de streekspecialiteiten
  • Vanaf hier fijne tripjes maken
Wo 14 okt 2020 (8 dagen)
Eigen vervoer
Logies ontbijt
298,- per persoon
Bekijk
  • Autovrij vakantiepark
  • Nederlandstalige receptie
  • Kingsize bungalows
  • De kinderen spelen in het zwembad
  • Vriendjes maken in de speeltuin
  • Het dorpscentrum op circa 1 km
Zo 27 sep 2020 (8 dagen)
Eigen vervoer
Logies
316,- per app./bungalow
Bekijk